Temakväll för kvinnor ONLINE (vuxen): Nydiagnostiserad
Med anledning av covid-19:
Vi har verksamheten öppen, men med olika anpassningar för att minimera smittspridning.
Läs mer om våra anpassningar pga pandemin här >>
Om dagens träff
För dig som är kvinna, har NPF och är minst 18 år. På temakvällarna samtalar vi kring ett förutbestämt tema under ledning av gruppledare från Attention Stockholm.
Dagens träff riktar sig till dig som har fått en neuropsykiatrisk diagnos de senaste två åren. Vi delar våra tankar med varandra och ledarna bidrar med information om NPF.
Mer om träffarna "Temakvällar för kvinnor"
Online-träff
För att delta behöver du ha en mobil, surfplatta eller dator med ljud och kamera så du kan höras och synas i videosamtalet.
- Du som anmäler dig kommer ca en halvtimme innan träffens start få en länk mailad till dig.
- När träffen startar så öppnar du länken i webb-läsaren, eller i Zooms app. Ladda gärna ned appen i förväg: https://zoom.us/download
- Om du inte använt Zoom tidigare rekommenderar vi dig att ansluta till träffen 10 min innan utsatt starttid, så kan vi hjälpa dig att ordna med eventuella teknikproblem innan träffen börjar.
Träffens gruppledare
Välkommen önskar gruppledare Andrea!
Mer information
- Presentationer av alla våra gruppledare
- Tillgänglighet i vår verksamhet
- Vägbeskrivningar till vår lokal och andra vanliga platser
- Undrar du något? Du är välkommen att höra av dig - här är kontaktuppgifter
I samarbete med