Attention Stockholm – träffar, grupper och stöd för dig som berörs av autism, adhd, add, språkstörning eller Tourettes syndrom
Attention Stockholm – träffar, grupper och stöd för dig som berörs av autism, adhd, add, språkstörning eller Tourettes syndrom
  • Startsidan
  • Träffar och grupper
  • Kalender
  • Om oss
  • Råd & stöd
  • Fakta om NPF
  • Bloggen
  • Medlemskap

Aktivitet: Sällskapsspel

0.00

2026Ons25Nov17:0019:30Aktivitet: SällskapsspelVi spelar sällskapsspel tillsammans17:00 - 19:30 Mer information kommer3 platser kvarFör vemBarn, ungdom och unga vuxnaÅlder15-30 årTyp av träffÖppen träff

Boka plats

Här bokar du en plats eller köplats. Klicka på `Boka plats´ och fyll i formuläret.

Vill du avboka? Det gör du via knappen `Avbokning´.

Boka plats eller köplats:

Boka plats

3 platser kvar

Vill du avboka en plats? Sök fram din bokning här och välj sen `Avboka plats´.AVBOKNING >

Beskrivning

Aktivitet: Sällskapsspel Vi spelar sällskapsspel tillsammans Träffarna som heter Aktiviteter vänder

Beskrivning

Aktivitet: Sällskapsspel

Vi spelar sällskapsspel tillsammans

Träffarna som heter Aktiviteter vänder sig till dig som är 15-30 år med neuropsykiatriska funktionsnedsättningar (NPF) och som vill göra olika aktiviteter med andra i ett tryggt sammanhang.

Den här gången spelar vi sällskapsspel tillsammans. Några exempel på spel som finns att välja på är Yatzy, schack, Hey that’s my fish och kortspel. Om du önskar spela ett sällskapsspel du har hemma, så går det bra att ta med det.

Vi kommer tillsammans bestämma vilka spel vi spelar. Vi bjuder på mat från pizzeria under träffen. Alla får välja vad de vill äta och så beställer vi och äter tillsammans medan vi spelar.

Det är helt okej att komma och vara med så mycket eller lite som man orkar. Det brukar komma 5-10 deltagare till de här träffarna. Om du vill ta med en stödperson till aktiviteten så går det bra.
Läs mer om stödperson >

Avboka plats och stå i kö

Det är många som vill komma på våra träffar och det blir ofta kö. Om du har bokat en plats men inte tror att du kan komma får du gärna avboka den. Då går platsen vidare till någon i kön.

Om träffen är fullbokad kan du ställa dig i kö till en plats. Vi får ofta sena avbokningar när träffen närmar sig, så det är stor chans att du ändå kan få en plats.

Prova på

Det här är en öppen träff. Du kan prova två av våra öppna träffar innan du bestämmer dig för medlemskap.

Mer om träffarna “Aktiviteter” >

Ledare

Ledare för den här träffen är Fernando med hjälp av våra ungdomsledare Anna och Sofia. Välkomna!

Mer om våra ledare >

Porträttbild på gruppledare Fernando.
Fernando
fernando@attention-stockholm.se

Porträttbild på ungdomsledare Anna.
Anna

Porträtt på ungdomsledare Sofia
Sofia

Avbokning

Om du behöver avboka din plats till träffen så gör du det i bokningsformuläret i kalendern.

  1. Gå till kalendern och leta upp träffen du vill avboka platsen ifrån.
  2. Öppna bokningsformuläret och klicka på knappen “Avbokning”.
  3. Skriv in din e-postadress och klicka på ”Hitta min bokning”.
  4. Välj “Avboka plats” och klicka på “Skicka”.
  5. Du har avbokat platsen och får en bekräftelse till din mejl
  6. Om du får problem kan du mejla oss på info@attention-stockholm.se så hjälper vi till!

Avboka din plats på träffen >

Bra att veta inför träffar

Här hittar du information som kan vara bra att ha inför en träff som vägbeskrivningar, förhållningssätt och information om våra lokaler.

Inför träffarna >

Vanliga frågor och svar

Här hittar du information om hur kalendern fungerar, hur man ställer sig i kö och vad som skiljer en öppen träff från en sluten grupp.

Vanliga frågor och svar >

Ladda ner ICS-filLägg till i GoogleCal

X
X