Aktivitet för vuxna: Minigolf
Boka plats
Här bokar du en plats eller köplats. Klicka på `Boka plats´ och fyll i formuläret.
Vill du avboka? Det gör du via knappen `Avbokning´.
Boka plats eller köplats:
Boka plats
3 platser kvar
Vill du avboka en plats? Sök fram din bokning här och välj sen `Avboka plats´.AVBOKNING >
Beskrivning
Aktivitet för vuxna: Minigolf Vi spelar minigolf tillsammans Den här träffen
Beskrivning
Aktivitet för vuxna: Minigolf
Vi spelar minigolf tillsammans
Den här träffen vänder sig till dig som är vuxen med neuropsykiatriska funktionsnedsättningar (NPF) och som vill göra en aktivitet med andra i ett tryggt sammanhang.
Den här träffen spelar vi minigolf tillsammans. Vi möts vid Hornstulls tunnelbana och går tillsammans till Tantolundens bangolf. Attention bjuder på kostnaden för minigolfen. Ta med dig fickpengar om du vill köpa något att äta eller dricka.
Om du inte hittar ledarna vid mötesplatsen, eller om du blir försenad, så kan du ringa ledarna på 08-410 885 60.
Det är helt okej att komma och vara med så mycket eller lite som man orkar. Om du vill ta med en stödperson till aktiviteten så går det bra. Det brukar vara ungefär 8-10 deltagare på träffen.
Avboka plats och stå i kö
Det är många som vill komma på våra träffar och det blir ofta kö. Om du har bokat en plats men inte tror att du kan komma får du gärna avboka den. Då går platsen vidare till någon i kön.
Om träffen är fullbokad kan du ställa dig i kö till en plats. Vi får ofta sena avbokningar när träffen närmar sig, så det är stor chans att du ändå kan få en plats.
Prova på
Det här är en öppen träff. Du kan prova två av våra öppna träffar innan du bestämmer dig för medlemskap.
Ledare
Ledare för den här träffen är Fernando och Louise. Välkomna!

[email protected]

[email protected]
Avbokning
Om du behöver avboka din plats till träffen så gör du det i bokningsformuläret i kalendern.
- Gå till kalendern och leta upp träffen du vill avboka platsen ifrån.
- Öppna bokningsformuläret och klicka på knappen “Avbokning”.
- Skriv in din e-postadress och klicka på ”Hitta min bokning”.
- Välj “Avboka plats” och klicka på “Skicka”.
- Du har avbokat platsen och får en bekräftelse till din mejl
- Om du får problem kan du mejla oss på [email protected] så hjälper vi till!
Bra att veta inför träffar
Här hittar du information som kan vara bra att ha inför en träff som vägbeskrivningar, förhållningssätt och information om våra lokaler.
Vanliga frågor och svar
Här hittar du information om hur kalendern fungerar, hur man ställer sig i kö och vad som skiljer en öppen träff från en sluten grupp.